fbpx
🌷Spring is here! What can you see?🌷
Nareszcie wiosna! Wokół wszystko rozkwita, fruwa i skacze! Aż trudno oderwać wzrok 😍 Dlatego i dzieci na pewno chętnie pobawią się w wiosennych detektywów!
1. wariant zabawy (dla dzieci młodszych):
Dzieci grają w dwóch drużynach. Każda z drużyn otrzymuje po 5 żetonów. Pierwsza z drużyn wybiera jeden obrazek – drużyna przeciwna nie może wiedzieć, który. Za każdy z żetonów można otrzymać jedną podpowiedź od pierwszej drużyny – podpowiedzi dotyczą tego, co znajduje się na obrazku, np. There is a lamb (wcześniej wprowadzamy potrzebne słownictw). Wygrywa ta z drużyn, która zgadnie numer obrazka wybranego przez przeciwników, zużywając najmniejszą liczbę żetonów.
Dzieci nieco starsze, jeżeli potrafią, mogą – zamiast czekać na podpowiedzi – za każdy żeton zadawać jedno pytanie (np. Is there a lamb?, na co drużyna przeciwna odpowiada: Yes, there is lub No, there isn’t.)
2. wariant zabawy: I spy with my little eye something… (dla dzieci starszych)
Dzieci ponownie grają w dwóch drużynach, ale tym razem muszą opisać jedną z rzeczy, które widzą na obrazku, np. I spy with my little eye something soft / small / slow / colourful itd. Podczas zajęć z tą zabawą można wprowadzić kilka przymiotników, które ułatwią opis wiosennych stworzonek 😊 Jest to też doskonała okazja, by przypomnieć czasownik can, mówiąc, co potrafi robić nasze tajemnicze zwierzątko! (It can fly / jump / crawl…).
🌷🐇Ten darmowy materiał znajdziecie pod linkiem
👉 z listy rozwijanej należy wybrać wariant „darmowe materiały”, a następnie kliknąć przycisk „zamów” 😊
Call Now Button

Pin It on Pinterest