fbpx

Czy są tu jacyś miłośnicy Harry’ego Pottera? 🤔🔮🦉❓Jeżeli tak, mam dla Was dwa materiały, które możecie wykorzystać na zajęciach z Waszymi uczniami z klas 4-6 zarówno podczas lekcji stacjonarnych, jak i online!

1️⃣🎥Quiz filmowy zawiera pytania dotyczące filmowych przygód młodego czarodzieja – przy każdym pytaniu znajdują się 3 odpowiedzi do wyboru, a po dokonaniu odpowiedzi uczniowie oglądają króciutki klip w języku angielskim – scenę związaną z danym pytaniem. Dla młodszych lub mniej zaawansowanych uczniów materiał może stanowić punkt wyjściowy do wprowadzenia/przypomnienia czasów użytych w quizie (głównie Past Simple, ale również Present Continuous), ze starszymi można skupić się bardziej na rozumieniu ze słuchu fragmentów filmów lub wprowadzenia tematyki kinowo-filmowej🙂

2️⃣💭Quiz Find the Character zawiera pytania dotyczące postaci pojawiających się we wszystkich tomach. Proponowany wariant gry: uczniowie grają w drużynach. Każda z drużyn otrzymuje „buzzer” (jak w teleturnieju – można wykorzystać gotowe lub też wykonane samemu np. z dużych kolorowych nakrętek). Nauczyciel wyświetla kolejno podpowiedzi (zaczynając od tej oznaczonej kolorem zielonym) – kiedy drużyna zna już odpowiedź, naciska brzęczyk i odpowiada. Jeżeli odpowiedź jest poprawna i drużyna zdołała odgadnąć postać po zaledwie jednej podpowiedzi, otrzymuje 3 punkty, jeżeli po dwóch – 2 pkt, jeżeli po trzech – 1 pkt. Wygrywa drużyna z największą liczbą punktów. Materiał może posłużyć jako punkt wyjściowy do wprowadzenia lub powtórki czasu Past Simple (znajdują się w nim zarówno czasowniki regularne, jak i nieregularne – twierdzenia i przeczenia).

Call Now Button

Pin It on Pinterest