fbpx

Czy warto zapisać się na kurs językowy?

W dzisiejszych czasach znajomość języków
obcych otwiera przed nami nowe ścieżki rozwoju tak zawodowego, jak i osobistego.
Niezależnie od tego, czy chcemy opanować dany język w konkretnym celu, czy poszerzyć swoje horyzonty, nigdy nie brakuje powodów, aby rozpocząć edukację w tym zakresie.

Egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny
Znajomość języków obcych jest wymagana na każdym etapie edukacji szkolnej. Język obcy nowożytny (m.in. angielski lub francuski) to obok języka polskiego i matematyki jeden z przedmiotów obowiązujących zarówno na egzaminie ósmoklasisty, jak i egzaminie maturalnym.

Większe możliwości zawodowe
Nauka języków obcych może pomóc nam znaleźć wymarzoną pracę. Wiele
stanowisk, przede wszystkim w sektorze usług, wymaga biegłej znajomości
angielskiego; często dodatkowym atutem jest również opanowanie kolejnego języka. Jeżeli szukamy pracy za granicą lub w międzynarodowej firmie, umiejętność płynnego porozumiewania się w języku obcym będzie nieodzowna.

Nawiązywanie nowych znajomości
Praca w środowisku wielokulturowym wymaga codziennego posługiwania się językiem obcym w komunikacji z pracodawcą, współpracownikami i klientami. Jednak nauka języków nie tylko przyda się w podtrzymywaniu i zdobywaniu nowych kontaktów zawodowych, ale także otworzy nam drogę do bliższych relacji z ludźmi z całego świata.

Podróże zagraniczne
Znajomość języków obcych znacznie ułatwi nam wyjazdy za granicę – pozwoli zarezerwować pokój w hotelu, zapytać o drogę na plażę lub przeczytać tablice
informacyjne w muzeum. Nawet opanowanie podstawowego słownictwa i zwrotów może okazać się pomocna w codziennych sytuacjach, natomiast dogłębna znajomość języka może zaprowadzić nas w mniej popularne turystycznie miejsca i dać dokładniejszy obraz realiów danego kraju.

Poznawanie innych kultur

Przełamanie bariery językowej to pierwszy krok do głębszego zrozumienia innej kultury. Oprócz nowych znajomości i bardziej świadomego podróżowania zyskujemy dostęp do obcojęzycznych mediów i źródeł – dzięki temu możemy zarówno
poznawać klasykę zagranicznej literatury, jak i być na czasie z najnowszymi
wydarzeniami.

Większa sprawność umysłu
Nauka języków ma również niezwykle korzystny wpływ na naszą sprawność
umysłową – wzmacnia pamięć i koncentrację, zwiększa zdolności komunikacyjne oraz stymuluje tworzenie nowych połączeń nerwowych. Znajomość języka obcego
procentuje w późniejszym wieku, spowalniając procesy starzenia się mózgu, co obniża ryzyko wystąpienia demencji i choroby Alzheimera.

Warto rozpocząć naukę języka już we wczesnym dzieciństwie, jednak nigdy nie jest za późno na opanowanie tej cennej umiejętności. Znajomość języków obcych wspiera naszą edukację i rozwój zawodowy oraz zapewnia dostęp do dóbr kultury z całego świata i pozwala bardziej świadomie funkcjonować we współczesnym
społeczeństwie.

Call Now Button

Pin It on Pinterest